Takto vyzerá 30 metrov štvorcových pre mladú ženu v meste

Pozrite si tento návrh rekonštrukcie staršieho Bratislavského malometrážneho bytu, o rozlohe iba 30 metrov štvorcových pre mladú ženu.

Tento text je zo série komentovaných návrhov. V tejto sérii vám prinášame komentované vizualizácie a realizácie (v tomto vzácnom prípade oboje v jednom) od popredných slovenských dizajnérov.

Autorkou dnešného dizajnu je Dagmar Rečičárová.

Požiadavky klientky boli nasledovné:

  • Zmodernizovať byt
  • Praktickosť
  • Hlavná farba zelená alebo modrá
  • Použiť kachličky

“V návrhu sme zmenili priečky, vybúrali stenu medzi spálňou a kuchyňou a vznikol nám krásny otvorený priestor, kde sme iba predelili spací kút, čo nám dovolilo vzniknúť TV stene, kde sa nachádza aj malý ukrytý bar. Pri šatníku sme vytvorili pracovný kút s knižnicou.

Hlavnú farbu som vybrala sivozelenú, ktorá dopĺňa veľa bielej, doplnkové farby sú tmavá sivá a tehlová, ktorá nám priestor trochu oživí a oteplí,” povedala nám Dagmar Rečičárová, autorka tohto návrhu.

Osvetlenie je niekoľko stupňové. Hlavné bodové osvetlenie, doplnkové ratanové a malé nočné lampy. Úložné priestory sú v každej časti bytu a nábytok sme vytvorili tak, aby bol v prvom rade funkčný a zvolili sme jednoduchosť, ktorú nám pozdvihuje vlnitý dekor na niektorých kusoch nábytku.

Ako sa vám návrh páči?

konferencny stolik

Odkladací stolík, 60 cm

rozkladacia pohovka

Rozkladacia pohovka

bambusova lampa

Svietidlo z ratanu

vankus

Zamatový vankúš

Odporúčame: