Od návrhu po realizáciu: Neštandardný priestor v kuchyni s “tajným” priečinkom na víno

návrh interiéru s atypickým priestorom, lamely, výrazný dekor

Tento text je zo série komentovaných návrhov. V tejto sérii vám prinášame komentované vizualizácie a realizácie (v tomto vzácnom prípade oboje v jednom) od popredných slovenských dizajnérov.

Autorkou dnešného dizajnu je Agnes Kolozsi zo štúdia INTER Dizajn.

Nie vždy je priestor domácnosti ako z katalógu. Aj s atypickým priestorom sa však dizjanér musí vedieť vysporiadať. V tomto prípade si klientka želala čo najviac úložného priestoru. Nie však za každú cenu – chcela aj, aby jej návšteva či ostatní členovia domácnosti mohli robiť spoločnosť pri varení.

Špeciálnym želaním bol výber netradičného, zároveň elegantného dekoru vrchných dvierok, ktorý v bielom prostredí dokonale vynikne, a tiež rohová potravinová skriňa v neštandardnom tvare trojuholníka.

Pracovná doska dostala príjemný drevený dekor, ktorý ladí nielen s podlahou, ale aj prepája funkčné zóny. Linka ukrýva špeciálny úložný priestor, do ktorého môžu nahliadnuť iba vybraní hostia – police na víno, ktoré sú prístupné výlučne zo strany posedenia.

Pôvodne mal byť televízor umiestnený na príliš malej stene. Predĺžili sme preto priečky skrze drevené lamely, aby sme zachovali vzdušnosť celého priestoru. Lamely sa nie náhodou tešia veľkej obľube – sú veľmi vďačným dekoračným prvkom.

Väčšinou bývajú inštalované na stenu, v tomto prípade som zvolila čiastočné umiestnenie aj do priestoru – do prechodu z obývacej časti do kuchynskej. Opticky predeľujú tieto dve zóny, z priestoru však neuberajú. Tvoria krovie pre dizajnovú tv, ktorá je alternatívou k umeleckému dielu – obrazu.

Šatník mal byť najväčší možný, opäť v tvarovo atypickom priestore – spálne. Integruje tv, praktické šuflíky a časť slúži na vešanie oblečenia. Zaujímavosťou sú výrazné dlhé drevené úchytky, ktoré vnášajú do symetrického členenia potrebnú dynamiku.

zlaty luster

Závesné svietidlo 

lopar na krajanie

Doštička na tapas

calunena stolicka

Jedálenská stolička

kosik na ovocie

Kovový kôš
36,5 cm

Odporúčame: